class="post-template-default single single-post postid-3045 single-format-standard">

Як зробити паркан для огорожі клумби своїми руками

В сільському стилі Прованс можна виготовити своїми руками плетену огорожу клумби. Матеріалом для створення парканчика виступить звичайна тин. Для дачі це гармонійне огородження, яке підкреслить натуральність і природність ландшафту ділянки.

Що можна огородити парканом на дачі

На дачній ділянці одним бордюром не обійдешся, адже хочеться, щоб клумби з квітами ніхто не зіпсував і не затоптав, а любителів длубатися безліч, від курей, кошенят до собачок. Тому за мальовничими рослинами необхідно стежити, як говоритися око та око. Але не хвилюйтеся, вам не доведеться сидіти з ранку до ночі стежити за своїми клумбами, з цієї ситуації є вихід, який не тільки захистить від навали домашніх вихованців на грядки з квітами, але і створить гарну обстановку у дворі, так як сказати облагородить присадибну зону біля будинку.

Такий плетеним огорожею можна прикрити доступ до клумбі, грядці, до дерева, чагарнику або стінці, де в'ються декоративні рослини, а також відгородити зону відпочинку від загального двору.

Який матеріал вибрати для паркану

Матеріалом для парканчика може виступити цегла, дошка, пеньки, каміння, пляшки, дріт, палиці, мотузка, але в нашому випадку ми підготуємо тин. Вертикальні кілочки можна зробити з гілок завтовшки 2-6 см, розмір залежить від того який парканчик ви хочете. Кількість кілочок підготуйте залежно розміру площі клумби. Але пам'ятайте між кілочками повинно бути 15-25 див. Щоб краще трималися гілки, лози. Приблизно однакові кілочки по довжині почніть вбивати в заздалегідь зазначені мітки на землі. Так, перед тим як забивати кілочки, потрібно загострити ножем один кінець. Бажано обробити частина гілок, які будуть в землі антисептичним засобом і пофарбувати. Так паркан довше простоїть і не загниє від поливу грядок і клумб.

Забивайте кілки глибше, так міцніше буде каркас для майбутнього парканчика.
Для переплетення візьміть гнучкі гілочки діаметром 1 см, відмінно підійдуть пагони плакучої верби і берізки, виноградна лоза, малинові гілки. Ці ягідні культури все одно восени проріджувати, так що сміття після цієї процедури практично не буде, все буде застосовано для облаштування заміського ділянки. Заготовляти Лозу краще навесні або восени, в період, коли на них немає листя.

Як зробити огорожу своїми руками

Перед плетення прути огорожі замочіть для їх гнучкості і м'якості. Підійде для цього будь таз, ванна. Можна замочити окропом, вони стануть слухняними і будуть легко піддаватися згинанню.

Кілки повинні міцно триматися в землі, вирівняйте їх висоту молотком, можна залишити через два три кілочка довгі кілочки, на які можна повісити таблички, горщики або декоративні вази, все що душі завгодно, головне щоб ця задумка підходило по стилістиці і колірному поєднанню вашого ландшафту та інтер'єру ділянки.

Тепер можна обплітати прутами кілочки, слідкуйте щоб кінці лози виходили у внутрішню частину огорожі. Кожну лозинку необхідно притискати та ущільнювати до попереднього рівня. Занадто тонкі лози можна брати по дві і відразу їх плести разом. Другий і наступні шари не починайте поки не пройдете повністю коло. Плетіть до кінця, поки не закриються кілочки.

Правила плетіння:
  • Прут не починайте плести з кутових кілочок. Краще плести з серединки, щоб гілка закінчувалася на іншій стороні периметра і пройшла кут. Таким чином кути будуть виглядати симпатичніше, а конструкція стійкіше;
  • Необхідно поєднувати товстий кінець тонкого стержня з кінцем толстого наступного, так в'язка буде виглядати рівномірно;
  • Потрібно щоб кінець лозини не закінчувався на кілку, де присутня кінець попереднього тину. Виправити цю ситуацію можна шляхом підготовки довгої лози або укорочення її довжини;
  • Закріпити лозини можна мотузкою або дротиком, щоб вони міцніше між собою трималися;
  • Якщо відстань між кілочками скоротити, то вийде густий паркан;
  • Підсумуйте роботу над створенням огорожі з тину своїми руками прибиранням стирчать гілок.
 Фото паркану з лози своїми руками
Оставьте комментарий к этой записи ↓

Войти, чтобы оставить комментарий