class="post-template-default single single-post postid-3331 single-format-standard">

Трекові світильники їх установка віди

З кожним роком все більше квартир, торгових приміщень і офісів потребує якісному ремонті, який повинен відповідати сучасній політиці дизайнерського інтер'єру.

Щорічно з'являються різні освітлювальні системи, які дають можливість покращити освітлення в приміщенні, дозволяють зробити його економічним і кращим у своїй сфері. До однієї з таких новинок можна віднести трековую систему освітлення. До складу освітлювального приладу входять шинопровід, допоміжні деталі, і звичайно, світильники.

Треком називають шинопровід з системою сполук з підвісами, на які кріпляться світильники. Така конструкція може бути скрізь встановлена, на будь-якій поверхні - стелі, стіни, шафі.

По популярності трекові світильники сьогодні посідають перші місця в сучасній світловий індустрії.

Трекові світильники в інтер'єрі квартири мають переваги: з їх допомогою можна візуально зменшити або збільшити параметри приміщення, розфарбовувати певні зони в кімнаті. Якщо встановити систему освітлення на стіні і направити його світло на стелю, то можна візуально зробити вище.

Трекові світильники використовують:

 • у розважальних закладах;
 • кафе, ресторані;
 • великих офісах;
 • у виставковому залі;
 • торгових приміщеннях, бутиках;
 • бібліотеках;
 • у житлових домашніх інтер'єрах.

Плюси і мінуси шинної системи освітлення

 • Плюси трекового освітлення:
 • вдале дизайнерське рішення;
 • зручність регулювання напряму світлового промінчика;
 • переміщення по шинопроводу освітлювального приладу;
 • легкий монтаж LED приладу на різній висоті;
 • міцність і стійкість конструкції;
 • приємне і безпечне освітлення;
 • працюють при низькому і високому температурному режимах;
 • короб шинопровода випромінює мало електромагнітного випромінювання.

До мінусів деколи можна віднести високу вартість електричного освітлювального пристрою. Ціна одного світлодіодного світильника такого типу може варіюватися від 1500 рублів і вище. Звичайна лампа розжарювання обійдеться покупцеві в 500 рублів. Тепер рахуйте, скільки всього світильників вам потрібно і множте.

Де застосовуються світильники трекові

Їх спеціально розробляли для торгових залів, з допомогою їх можна акцентувати увагу покупця на вітрині. До того ж постійна зміна місць товарів і шаф з продукцією вимагала зробити світильники пересувними з поворотними, тобто регульованими світильниками. Так з'явився світильник трековий з легко регульованим кутом освітлення.
Пізніше дизайнери, що займаються проектуванням інтер'єру для житлових будинків оцінили універсальність і зручність таких освітлювальних приладів. Тепер за допомогою системи - трекові світильники в квартирі можна приховати недоліки і підкреслити достоїнства місць житла. Тому такі пристрої широко використовуються для створення модного інтер'єру в житлових приміщеннях.

Види світильників трекових

Їх поділяють за типом шинопровода і джерела світла.

За типом шинопровода світильники бувають:

 • однофазні;
 • двофазні ;
 • трифазні.

За типом джерела світла:

 • з люмінесцентною лампою;
 • зі світлодіодною лампою;
 • з галогенною лампою;
 • з металлическо-галогенною.

До корпусу можна приєднати одну, дві, три групи джерел світла, і вони будуть включатися окремо, це залежить від кількості фаз.

Металогалогенні лампи з класом світлової ефективності "А" добре світять, але тривалий час розігріваються і довго остигають, приблизно по три хвилини.
Хороші відгуки отримали світлодіодні світильники, завдяки своїй компактності і приємному висвітленню з низькочастотної пульсацією. Вони споживають мало електричної енергії та не потребують додаткового обслуговування.

Монтаж і підключення трекової системи освітлення

Трек або шинопровід виглядає як профіль П-подібної форми, всередині нього розміщено шини з міді, ізольовані діелектриком один від одного. Виробляють його з нержавійки, алюмінію і пластика. Кількість шин визначається типом треку: 3-хфазного або однофазного.

В комплекті шинопроводного освітлювального приладу йде блок підключення, оснащений спеціальною виделкою. Якщо модель попалася без нього, відключіть електроживлення і лише потім приступайте до складання системи.

Шинний світильник кріпиться на корпус, контакти якого потрібно приєднати до шин. Кабель виводиться на торці треку, кожен з яких має свій відтінок, завдяки цьому можна відразу визначити фазу, нейтраль або заземлення.

При установці шинопровода оброблення та обробка кабелів не потрібно.

Монтаж трекових світильників практично не відрізняється від установки точкових світильників:
 1. Спочатку монтується каркас, який кріпиться за допомогою скоб або підвішується на підвісних ланцюгах або тросі. Скоби застосовують при монтажі приладу на стіну, а ланцюга або трос, коли підвішують конструкцію до стелі;
 2. Потрібно звільнити контакти електропроводки над передбачуваним місцем монтажу світильника;
 3. Ті жили, які співпадають по відтінку потрібно з'єднати, після оголені дроти слід ізолювати;
 4. На вибране місце кріпиться світильник. Спочатку вставте в електричний адаптер паз, почуєте клацання важеля, значить фіксація світильника здійснена;
 5. Далі залишається тільки розмістити світильники та відрегулювати кут падіння світла;
 6. Зверніть увагу при монтажі на відмінності адаптерів для лівого і правого підключення електроживлення.

Дизайнери використовують струнні світильники для освітлення приміщень, де необхідно промінь направити у важкодоступні місця. Світлодіодні лампи на шині споживають у кілька разів менше електричної енергії, при тому що їх термін служби вимірюється більш 10000 годин. Такі світильники актуальні в громадських місцях, де світло використовується цілодобово і лампи не вимикаються тривалий час. Трекові світильники довговічні і надійні. Такий прилад допоможе забути про проблеми освітлення. Ви завжди зможете змінити розташування світильників одним рухом руки, тим самим урізноманітнивши акценти в інтер'єрі кімнати.

Трекові світильники в інтер'єрі квартири фото

2 delta_light_-_ultra_twin shinnie-svetilniki-v-gostinoi.-1-600x469 3ph-euro-spot-g12-60-svetilnik-s-empra-dlya-lampy-hqi-t-cdm-t-g12-70vt-chernyj-2_enl 43575965.7kjauerp0p.W665 podsvetka-vitrin-v-magazine cf87a4_6161f759969c345d2f0f975ab4e2ebaf delta_light_-_ultra_twin new192-6_b risolutoledex maxresdefault image9 trekovye_svetilniki_5 overhead2 trekovye--shinnye--svetodiodnye-svetilniki images 671 overhead1 treckled2 95093mi60011 playroom3 95093mi60012 2 трековые_светильники 1 trackprim svetilniki-na-treke kitchen-track-lighting-fixtures.jpg.pagespeed.ce.m0vpEISalI trekovye-svetilniki-v-interere-kvartiry new192-5_b b272904254d147ebab34de3d39913ce8

stumpf

stumpf

Еще с сайта:
Оставьте комментарий к этой записи ↓

Войти, чтобы оставить комментарий