class="post-template-default single single-post postid-1832 single-format-standard">

Календар садівника на червень 2016 рік по датам

1 червня - щербатий місяць

День несприятливий для посівних і посадочних робіт. Але можна зайнятися збором та заготівлею лікарських трав, провести заходи по знищенню комах-шкідників, прополоти грядки і квітник. Хороший день для збору першого врожаю фруктів, коренеплодів, зрізування зелені для подальшої сушки або маринування на зиму.

2, 3, 4 червня - щербатий місяць

В ці дні добре посадити картоплю, цибулинні культури городніх і квіткових рослин, різні коренеплоди. А те, що вже дозріло можна переробити для зимового зберігання. Дні хороші для обрізки та стрижки кущів і дерев.

5 червня - молодик

День вкрай несприятливий для посіву або посадки. Можна зайнятися іншими роботами - прополкою, вирізкою сліпих відростків і жирують пагонів на деревах і декоративних чагарниках. Видалити дику поросль на щеплених багаторічниках. календар садовода

6, 7 червня – зростаючий місяць

Дні сприятливі для посадки, пересадки і посіву різних овочевих культур – кавунів і динь, кабачків і патисонів, різних видів квасолі і все, що не в пору вегетації не зростає високими рослинами.

8, 9, 10, 11, 12 червня - зростаючий місяць

Цей період червня хороший для робіт з пересадки і посадки плодово-ягідних рослин. А ось з овочами поспішати не варто. Пікірування, пересаджування городніх культур та інші роботи з ними краще відкласти на інші сприятливі дні. У ці дні добре косити траву там, де вона не бажана. Молода зростатиме значно повільніше, але на луках, де необхідний зростання отави косити траву в ці дні не слід. Дні сприятливі для збирання та заготівлі цілющих трав, заходів націлених на знищення комах-шкідників. Можна займатися заготівлею на зиму дозрілих коренеплодів і фруктів.

13, 14 червня - зростаюча місяць

У ці дні можна висаджувати бульбові квіткові культури – кали, жоржини, бегонії та ін. Дні гарні для посадки кісточкових фруктових дерев черешні, абрикоса, вишні, персика. Поливання в ці дні буде благотворно діяти на рослини. Не забувайте про домашніх улюбленців – кімнатних квітах. Їм в ці дні теж необхідні ваша увага і турбота. Можна збирати насіння ранніх квітів та овочевих культур.

15, 16, 17 червня - зростаючий місяць

Час сприятливий для посадки і посіву практично всіх городніх культур. Можна висаджувати у відкритий грунт розсаду болгарського і гіркого перцю, помідор, сіяти гарбуз, кабачки і огірки. Не слід забувати про роботу по знищенню комах шкідників, прополці і розпушування грунту. А ось збирати і заготовляти лікарські рослини в ці дні не рекомендується, так само як і робити посадки фруктових дерев та ягідних кущів. Не варто приступати і до розмноження рослин шляхом ділення кореневої системи.

18, 19 червня - зростаючий місяць

Два сприятливих дня червня дадуть швидкий і потужний урожай таких культур як петрушка, кріп, листовий селера, різні види салати. Добре будуть рости і розвиватися: болгарський перець, ярий часник та різні трави, садова суниця і полуниця, жимолость, слива, шипшина, посаджені в цей час. Та й кімнатні квіти, посаджені або пересаджені в ці два дні, швидше зацвітуть. У ці дні також можна збирати врожай ягід, перших овочів і фруктів, заготовляти насіння.

20 червня - повня

Не рекомендується в повний місяць проводити будь-які посадочні або посівні роботи в саду і на городі. Можна відпочити або знайти інші заняття прополоти бур'яни або скосити траву в саду.

21, 22 червня - щербатий місяць

Перша фаза спадною місяця не передбачає посадочних та посівних заходів. Можна зайнятися добривом грунту, пристроєм компостної ями, розпушуванням і прополкою.

23, 24 червня - щербатий місяць

Якщо місяць не рекомендує посадки та посіви можна знайти собі інше заняття в саду і городі – скосити виросла траву, видалити бур'яни, провести заходи по знищенню комах-шкідників, влаштувати профілактичний рейд по боротьбі з осередками хвороб рослин. Час збирати урожай коренеплодів молодої картоплі, ріпи, редису.

25, 26 червня - щербатий місяць

В ці дні добре висаджувати цибулинні квіткові і садові рослини – часник, цибулю, розсаду кореневої селери. В саду можна провести санітарну обрізку дерев і ягідних чагарників, зробити зимові заготовки.

27, 28, 29 червня - щербатий місяць

Несприятливий День для висаджування та посіву. Але можна зайнятися збором та заготівлею лікарських трав, готувати грядки для посівів, вести безперервну боротьбу з шкідливими комахами, збирати дозрілі коренеплоди і фрукти-ягоди, які необхідно готувати на зиму.

30 червня - щербатий місяць

Сприятливий для посадки всіх рослин, чиї підземні частини, які йдуть до вживання. Цибулинні квіткові культури, посаджені в цей день, будуть раніше радувати цвітінням і менше дивуватися хворобами і шкідниками. День сприятливий для стрижки декоративних чагарників, консервування та маринування овочів на зиму.

Еще с сайта:
Оставьте комментарий к этой записи ↓

Войти, чтобы оставить комментарий