class="post-template-default single single-post postid-2189 single-format-standard">

Дротянка на городньої грядці, як позбутися

Дротянка на вигляд жовта (коричнева)довга личинка, схожа на черв'яка з твердим панциром. Відноситься до шкідників, живе в городі, вражає бульбові культури. Часто дротяників або його сліди можна виявити в картоплі і моркви, не гребує він буряком, редискою, ріпою.

Від куди береться дротянка?

Шкідливий істота розвивається протягом п'яти років. Щорічно він збільшується в розмірі: перший рік він являє собою личинку, четвертий рік - це лялечка, що вилупилася з дорослої личинки, після перетворюється в жучка, на п'ятий рік він починає відкладати личинки. Дротяником вона називається, з першого по третій рік, коли є ще личинкою. З розвитком вона стає дедалі потужнішими й шкоди теж стає все більше від такої личинки. Позбутися від личинки можна, потрібно перервати п'ятирічний цикл розвитку.

provolochnik_1

Як боротися з личинками дротяників

  • Агротехнічний спосіб боротьби з дротяником полягає осушення грунту, перекопуванні, усунення кислого грунту і посадки на грядках певних культур.
  • Личинки дротяників обожнюють сиру землю, густі посадки. Такі ж умови воліє пирій - бур'ян, який шкодить і сильно заростає. Якщо ви виявили у себе на городі цю бур'янисту траву, відразу знищити її, після усунення пирію грунт стане суші і дротянка не зможе спокійно розмножуватися розвиватися.
  • У сильно кислому землі дротянка обожнює знаходиться. Змінити рівень кислотності, тобто знизити її можна за допомогою вуглекислої вапна або меленого вапняку. Найкраще вносити засіб в осінній період, перед перекопуванням городу. На 100 м2 потрібно 25-30 м вуглекислої вапна. В ґрунт можна також вносити крейда або подрібнену шкаралупу.
  • Восени перекопування робіть глибиною на штик лопати, при цьому розбивайте грудки землі. Вручну потрібно вибирати жучків і личинок шкідника і відразу знищувати. У зимовий час дротянка в морози може загинути. А навесні знову перекопати город і вибрати всіх залишилися в живих шкідників.
  • Бобові культури - це квасоля, зелений горох, сочевиця, соя боби відлякують цього шкідника, тому між грядками бажано проріджувати культури бобовими рослинами.

Народні методи проти дротяників

Цих живучих шкідників складно усунути, потрібно вдаватися до кількох методів боротьби, до яких можна віднести і народні засоби.

  • Перед весняним садінням обробіть грядки з землею слабким розчином марганцівки.
  • Заготовте приманки з коренеплодів: моркви, картоплі і буряків. Настроміть на довгі палиці або дріт нарізані на шматки коренеплоди і закопайте в городі через кожні три-шість метрів і кожні три дні витягайте палиці із землі. На них зазвичай можна виявити харчуються дротяників. Обробивши таким чином землю можна переходить до садіння культур.
  • Можна в якості приманки використовуючи картоплю, розкладати їх у баночки з під дитячого харчування. І також закопувати в землю, періодично перевіряючи на наявність жуков, прибирати їх і знову приманку розміщувати в належних місцях.
  • На грядках розкладіть змішану з гноєм солому, бажано це робити восени. Теплі купи залучають дротяників, які знаходяться в пошуку зимівлі в теплі. з приходом морозів, облийте ці дрібні купки запальною сумішшю (бензин, гас) і підпаліть.
Хімічні засоби проти боротьби з дротяником

Будь-магазин садівника сьогодні пропонує величезний вибір отрут, які справляються з будь-якими шкідниками - дротянка не виняток. Ефективними в боротьбі з дротяником вважаються кошти "Базудин", "Баргузин", "Провотокс". Перед використанням завжди уважно читайте інструкцію, щоб уникнути отруєння і можливому нанесенню шкоди навколишньому середовищі. Правильне застосування засобів гарантує позбавлення від шкідника назавжди, а також отримання гарного і здорового врожаю.

Оставьте комментарий к этой записи ↓

Войти, чтобы оставить комментарий